Jsme tu pro vás i o prázdninách od 10-18 hodin na adrese Školská 7, Praha 1!

Aktivátor růstu

345 Kč
Skladem (5 ks)

Chcete svým pokojovkám dopřát to nejlepší? Dopřejte jim aktivátor růstu

  • má přiznivý efekt na zakořeňování
  • zlepšuje fotosyntézu
  • podporuje rozvoj kořenového vlášení
  • podporuje zakořeňování řízků
  • zlepšuje příjem vody a živin
  • zlepšuje zdravotní stav rostlin
  • sušený lignohumát s extraktem z mořských řas
  • stačí extrémně malé množství

Detailní informace

Originální dárky
Originální dárky
pro milovníky rostlin
Top kvalita
Top kvalita
a naše ruční výroba
Poradíme vám
Poradíme vám
s pěstováním rostlin
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 1500 Kč

Detailní popis produktu

Aktivátor růstu neboli aktivátor metabolismu rostlin je přírodní produkt, který má příznivý efekt na zakořeňování, fotosyntézu a odolnost rostlin vůči stresu. Podporuje tvorbu jemného kořenového vlášení, tím zvyšuje využití vláhy a dodávané výživy.

Je to sušená směs lignohumátu draselného a extraktu z hnědé mořské řasy. 

Lignohumát dodává rostlinám odolnost vůči stresu jako je sucho, škůdci či nemoci, má vliv na rozvoj kořenového systému a usnadňuje přijímání hnojiv, čímž snižuje jejich spotřebu a celkově zlepšuje zravotní stav rostlin. Lignohumát se vyrábí z lignosulfonátu, což je zbytková surovina při výrobě papíru z dřevní hmoty - lignonových vláken - proto lignohumát. Při jeho získávání se tedy využívají odpadní látky, které by jinak neměly využití. Účinnou látkou Našeho lignohumátu je lignohumát draselný, který obsahuje 50 % lehce rozpustných draselných solí huminových kyselin a 50 % lehce rozpustných draselných solí fulvových kyselin.

Huminové kyseliny a jejich soli působí na fyziologii rostliny především jako činitel akumulace živin, které jsou delší dobu přístupné, dále jako regulátor výživy rostlin a také velmi důležitý činitel ochranný – zvýšení obranyschopnosti rostliny proti veškerým stresovým faktorům vč. obranyschopnosti proti různým onemocněním.

Fulvové kyseliny a jejich soli působí jako velmi důležitý nosič, transportní faktor, který jednak při působení na zelené části rostliny snižuje povrchové napětí membrán a tím umožňuje příjem výživy či účinné látky listem, popř. v půdě umožňuje migraci výživy do kořenového systému rostliny.

Další složkou Aktivátoru růstu je extrakt z mořské řasy rodu Ascophyllum nodosum. Tato řasa obsahuje řadu přírodních aminokyselin, oligopeptidů a auxinů.  

Ředění ve vodě - použití

2 - 3 g/1 l - na zálivku - 1 x 2 týdny (ve vegetačním období IV. - XI.), 1 x za měsíc v zimě (XII. - III.)
2 - 3 g/1 l - ke kořenění řízků

2 - 3 g = množství na špičku nože

Chemické a fyzikální vlastnosti

Spalitelné látky min. 50 %, obsah huminových látek min. 28 %, hodnota pH 6,5 - 9,8, obsah rizikových prvků splňuje limity platné v ČR.

Skladování a manipulace

Skladujte v suchu, odděleně od potravin. Uchovávejte mimo dosah dětí. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle. PŘI STYKU S KŮŽÍ: Omyjte velkým množstvím vody a mýdla. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou.

Balení

Dóza obsahuje 100 ml/80 g práškového aktivátoru. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz