Jsme tu pro vás i o prázdninách od 10-18 hodin na adrese Školská 7, Praha 1!

O nás

 

„Svojí první kokedamu jsem dostala od svého muže v roce 2010.”

 

Vypadala jako stromek baobabu na planetě Malého prince. Byl to dárek z Amsterdamu a připomínka mojí oblíbené knížky. Ač jsem milovnice všeho, co roste a kvete, nikdy před tím jsem nic podobného neviděla. Až můj muž způsobil, že jsem objevila japonské kokedamy a úplně jim propadla.

Lenka-hruba-zahrada-na-niti (1)

Po rešešování, překladech z japonštiny a spoustě pokusů jsem postupně přišla na to, jak kokedamy vyrábět. Bonsaje z kterých se kokedamy tradičně vyrábí jsem vyměnila za nenáročné pokojovky a najednou všichni moji kamarádi chtěli svojí kokedamu. A tak vznikla první představa zelené oázy, kde bych začala vyrábět a nabízet do té doby v Česku zcela neznámé kokedamy.

Myšlenka se zhmotnila na jaře 2012, když jsem opustila svou původní profesi zahradní architektky a otevřela atelier, dílnu a obchod v jednom, který jsem pojmenovala Zahrada na niti

  jak-vyrobit-kokedamu

Podívejte se na 3 minutové video Jak se vyrábí kokedama

 

Koncept Zahrady na niti jsem se rozhodla vést minimalisticky a jsem přísným kurátorem zahradoniťové nabídky. Nenajdete u nás obrovský sortiment a všechny pokojovky které právě letí. Produkty, které máme v nabídce si velmi pečlivě vybírám a co se mně osobně neblíbí v nabídce nenajdete i kdyby se to prodávalo sebelíp.

 

Zahrada na niti stojí na třech pilířích - kokedamy, aerária a rostlinná terária

 

Kokedamy ručně vyrábíme přímo v atelieru z kvalitních substrátů. Za ta léta nám prošlo rukama tisíce kokedam a troufám si říci, že vyrábíme ty nejkvalitnější kokedamy na českém trhu.

Aerária vznikají podle mých návrhů ze simaxového skla v české sklárně. Osazujeme je rostlinami, ale prodáváme je i samostatně pro vaše vlastní tvoření.

Rostlinná terária tvoříme z nádob nejrůznějších velikostí a tvarů. Vznikají tak rostlinné mikrosvěty zvané také florária.

Postupně do sortimentu Zahrady na niti přdávám další produkty, podle toho co mě zrovna zaujme nebo inspiruje. Většinu z nich najdete i tady na e-shopu.

 

Miluju cestování a objevování cizích kultur, krajin a cizokrajných rostlin. Ráda objevuji zelená místa v Praze i po Česku, protože inpirace často leží na dosah. A taky ráda píšu o rostlinách o jejich pěstování i zajímavostech ze světa rostlin. To všechno najdete na mém Instagramu či Blogu.

 

Přihlašte se k odběru zahradoniťového newsletteru a dostávejte novinky a rostlinné tipy přímo ode mě do vaší e-mailové schránky!

S kým se v Zahradě na niti potkáte:

Eliška

je milovnice pokojovek, dobrého kafe a taky zvířat, a tak kromě ní možná v Zahradě na niti potkáte i mopse Elliota, vždy připraveného se nechat podrbat. Eliška má zkušenosti s pěstováním všeho možného a ráda vám poradí i s pěstováním vašich pokojovek.

 

Veronika

je profesí zahradní architektka, ale projektování ráda mění za ruce od hlíny, takže nám v Zahradě pomáhá s výrobou kokedam a občas jí potákáte i za pultem. Neváhejte se jí zeptat nejen na pokojovky, určitě vám poradí i s pěstováním venkovních rostlin.

 

Růža

je kreativní bytost, učí na ZUŠ a je lektorkou v divadle Minor. V Zahradě na niti pomáhá s výrobou kokedam a občas zaskakuje i za pultem. Rostliny jsou jejím koníčkem, tak vám ráda poradí s pěstováním a výběrem rostlin.

Lenka

A pak jsem tu já, zakladatelka, původní profesí zahradní architektka a aktuálně taky máma Aniky. Proto mě teď potkáte hlavně na Instagramu, Facebooku a Tik toku. Zahradu na niti stále vedu, jen tam teď nejsem tak často.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz