V košíku zatím nic není.

„Svoji první kokedamu na niti jsem dostala darem na konci roku 2010.“

Vypadala jako stromek baobabu na planetě Malého prince. Ač jsem milovnice všeho, co roste a kvete, nikdy předtím jsem nic podobného neviděla.

Až po pátrání jsem se dozvěděla odkud můj baobab pochází, o japonských kokedamách, „levitujících rostlinách”, a úplně jim propadla. A tak vznikla myšlenka obchodu Zahrada na niti. Trochu se to sice vymyká mému oboru, kterým je zahradní architektura, ale zas tak úplně vlastně také ne…

Postupně jsem přišla na vlastní způsob jejich výroby a začala tvořit kokedamy z běžných pokojových rostlin, aby byly nenáročné na údržbu. V našich podmínkách je celoroční venkovní pěstování kokedam téměř nemožné a bonsaje jsou pro pěstování dost náročné. Aby kokedamy fungovaly a dlouho vydržely, připravuji si vlastní směsi z kvalitních českých a japonských substrátů, které přizpůsobuji konkrétním druhům rostlin a jejich nárokům. Více o kokedamách se dočtete v příspěvku na mém blogu.

Od myšlenky Zahrady na niti jsem se tak na jaře 2012 dostala až k otevření mého atelieru, showroomu i obchodu v jednom, ve Školské ulici číslo 7 na Praze 1. Nově se nyní můžete do Zahrady na niti podívat i virtuálně, račte vstoupit!

VÍCE SE DOZVÍTE TŘEBA Z ROZHOVORU PRO LIDOVKY

NEBO Z DALŠÍCH ROZHOVORŮ A ČLÁNKŮ

o_mne

Kokedamy

Do kokedamy se dá použít téměř jakákoliv rostlina, pro svůj obchod ale vyrábím kokedamy především z nenáročných pokojových rostlin, které snesou zavěšení v interiéru po celý rok. Designové závěsné kokedamy jsou úžasným doplňkem interiérů a zajímavou alternativou běžných pokojových rostlin. Vejdou se všude a jsou neutrální, takže ladí s jakýmkoliv stylem interéru. Podívejte se, jak ve zkratce vypadá taková výroba kokedamy  a nebo si podle mého návodu Jak vyrobit kokedamu vyrobte jednu vlastní!

Aerária

Kromě závěsných kokedam najdete v Zahradě na niti i závěsná aerária různých tvarů a velikostí. Ano, kromě akvárií a terárií existují i aerária, od latinského slova aer – vzduch, právě proto, že jsou ve vzduchu zavěšena. Aerária i terária vznikají ručně podle mých návrhů v české sklárně a jsou foukaná z technického skla, které je velmi odolné. Osazuji je různými druhy rostlin od sukulentů po vlhkomilné masožravky a tak vznikají takové malé mikrosvěty ve skle.

 

Terária

V nabídce máme různé druhy terárií všech možných tvarů od ručně foukaných po svařované technikou tiffany. Terária osazuji sukulenty či vlhkomilnými druhy rostlin a vytvářím tak samostatné ekosystémy ve skle.

Rostliny

V nabídce Zahrady na niti najdete i různé netradiční druhy rostlin jako je například řasokoule zelená, pilea pepřincová, svícník či sophora ‘Little Baby’.

Všechny produkty,

které v Zahradě na niti nabízím jsou ručně vyráběné. Kokedamy vyrábím přímo v obchodě, veškeré foukané sklo dle mého návrhu pro Zahradu na niti vyrábí česká sklárna, skleněná zvířátka vznikají tažením nad plamenem v moravské sklárně.

Rostlinná brož 110 
Bylinkový zápich 140  115 
Aerárium na orchidej Ø 15 cm 1 250 
Aerárium na svíčku 250 350 

A až budete mít cestu do centra Prahy, zastavte se ve Školské a navštivte mě v Zahradě na niti!

Lenka Hrubá