Jsme tu pro vás i o prázdninách od 10-18 hodin na adrese Školská 7, Praha 1!

Tillandsia brachycaulos

120 Kč
Skladem (7 ks)
  • vlhkomilná tillandsie
  • zalévá se rosením či namočením
  • ideální do aerárií
  • hodí se do zavřených terárií
  • nesmí stát ve vodě
  • kvete fialově

Detailní informace

Originální dárky
Originální dárky
pro milovníky rostlin
Top kvalita
Top kvalita
a naše ruční výroba
Poradíme vám
Poradíme vám
s pěstováním rostlin
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 1500 Kč

Detailní popis produktu

Tillandsie, česky zvané kykatky, jsou broméliovité rostliny pocházející ze střední a jižní Ameriky. Žijí epifyticky, což znamená, že žijí na jiných rostlinách. K růstu nepotřebují zeminu, kořeny mají tillandsie pouze k přichycení na kůru stromů či jiný podklad. Vlhkost i minerály přijímají kykatky přes listy. Více zajímavostí o tillandsiích se dočtete v článku Co jsou tillandsie. Přečtěte si všechny odpovědi na nejčastější dotazy o tillandsiích. 

Tillandsia brachycaulos patří mezi vlhkomilnější tillandsie. Má dužnaté zelené listy bez trichomů, šupinek, které by ji chránily před sluncem. Proto preferuje stín a polostín a miluje dostatek vzdušné vlhkosti, teplo a nepohyblivý vlhký vzduch. Nesnáší přímé slunce, sušší vzduch, větší výkyvy teplot a teploty pod 15 C. Dobře se jí daří jak v aeráriích, tak v zavřených teráriích a paludáriích. Volně v interiéru nebo v závěsných dekoracích se jí bude dařit, pokud jí budete často zalévat či rosit.

Tillandsie krásně vynikají v závěstných aeráriích nejrůznějších tvarů. Tillandsia brachycaulos se vejdou hlavně do větších aerárií kapka, koule nebo srdce. Nejen, že se jim tam skvěle daří, ale krásně a minimalisticky aerária doplňují. Tillandsie se vyjímají i v různých závěsných a stojacích dekoracích jako jsou geometrické himmeli, tillandsie v ulitě nebo porcelánový stojánek s tillandsií nebo stojánek na tillandsii z oblázku.

Každá rostlina je trochu jiná ať už velikostí, tvarem či počtem listů. Každá várka tillandsií je trochu jiná, rostlinný materiál je značně variabilní a foto je pouze ilustrační.

Rozměry tillandsie cca 5 x 10 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz