Jsme tu pro vás i o prázdninách od 10-18 hodin na adrese Školská 7, Praha 1!

Tillandsia juncefolia

250 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
  • sukulentnější tillandsie
  • nenáročná na péči a pěstování
  • zalévá se rosením
  • skvělý doplněk závěsných dekorací
  • může ležet kdekoliv volně
  • nesmí stát ve vodě
  • kvete růžově

Detailní informace

Originální dárky
Originální dárky
pro milovníky rostlin
Top kvalita
Top kvalita
a naše ruční výroba
Poradíme vám
Poradíme vám
s pěstováním rostlin
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 1500 Kč

Detailní popis produktu

Tillandsie, česky zvané kykatky, jsou broméliovité rostliny pocházející ze střední a jižní Ameriky. Žijí epifyticky, což znamená, že žijí na jiných rostlinách. K růstu nepotřebují zeminu, kořeny mají tillandsie pouze k přichycení na kůru stromů či jiný podklad. Vlhkost i minerály přijímají kykatky přes listy. Více zajímavostí o tillandsiích se dočtete v článku Co jsou tillandsie. Přečtěte si všechny odpovědi na nejčastější dotazy o tillandsiích. 

Tillandsia juncefolia patří mezi sukulentnější tillandsie. Na listech má stříbřité trichomy, šupinky, které jí chrání před sluncem. Zvládá proto více slunce, sušší vzduch a větší výkyvy teplot. Naopak nesnese stát ve vodě, nepohyblivý dusný vzduch a dlouhodobé zamokření. Nesnese naopak být zavřená v teráriích, kde je stálá vysoká vzdušná vlhkost. 

Tillandsie juncefolia je poměrně veliká, a tak se nevejde do žádného z našich aerárií. Můžete jí ale umístit do závěsného himmeli, přilepit na kámen, přivázat na větev či jen tak volně položit na parapet či poličku. Skvěle vypadá ve skleněných teráriích jako je třeba skleněný válec doplněná kameny a mušlemi.

Každá rostlina je trochu jiná ať už velikostí, tvarem či počtem listů. Každá várka tillandsií je trochu jiná, rostlinný materiál je značně variabilní a foto je pouze ilustrační.

Rozměry tillandsie cca 10 x 30 cm

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz