Vše co najdete na e-shopu máme skladem přímo v obchodě.

Aeráriový adventní svícen

 

 

Adventní zapalování svíček je krásná a hojně rozšířená předvánoční tradice. Nejrůznější adventní věnce najdete před Vánoci snad v každém květinářství. V Zahradě na niti ale tradiční jehličnatá okruží nehledejte. Svíčky tu totiž, stejně jako většina rostlin, levitují.

Přemýšlíte každý rok, jak advent a Vánoce pojmout jinak? Máte rádi tradice, ale ještě raději prozkoumáváte současné trendy? A nebo máte malé dítě či neposednou kočku a adventní věnec, natožpak se zapálenými svíčkami, je u vás doma sci-fi? V tom případě zkuste letos svíčky umístit do závěsných aerárií a pozvednout je do výšky.

 

Aeráriový adventní svícen na první adventní neděli


Adventní věnec, který nevyhodíte

Aerária na svíčku mají na rozdíl od těch klasických, rostlinných, rovné dno. Díky tomu v nich čajové svíčky pěkně drží a snadno je zapálíte.

Jsou stejně jako všechna aerária ze Zahrady na niti, vyrobená z borosilikátového varného skla v české sklárně. Největší výhodou skleněného řešení je, že aerária na rozdíl od věnce po Vánocích nevyhodíte a můžete je jako dekoraci používat celoročně.

Stačí jen změnit barvu mašle nebo svíček. Aerária naplnit rostlinami, mušlemi z dovolené nebo přírodninami posbíranými na procházce v lese a máte hned originální dekoraci, která se může v průběhu roku proměňovat. Mrkněte na další podzimní a vánoční aeráriovou inspiraci.

aerariovy-adventni-svicen_1  

Aeráriový adventní svícen si můžete vybrat ze dvou velikostí. Balení obsahuje čtyři aerária na svíčku, červené mašle na zavěšení a čtyři svíčky v průhledných kalíškách.

 aerariovy-adventni-svicen

Pár tipů k aeráriovému svícnu

  • svíčky zapalujte, až budou pěkně usazené uvnitř aerária, použijte sirku nebo zapálenou špejli
  • pokud při zapalování začadíte sklo, stačí ho otřít kouskem ubrousku
  • aerárium vypadá nejlépe zavěšené na přírodních provázcích nebo běžných mašlích, určitě nepoužívejte syntetické provazy nebo vlasce, u umělých vláken hrozí na rozdíl od těch přírodních přetavení
  • nejjednodušší způsob jak odstranit vylitý vosk z aerária je nahřátím aerária nad plamenem svíčky, kouskem papírového ubrousku přebytečný vosk jednoduše vysajte
  • aeráriové svícny vypadají krásně zavěšené nad stolem, v okně, na větvích ve váze či vánočním stromku, ve výklenku nebo kdekoliv v prostoru
  • aerária jsou ideální pro majitele psů, koček i rodiče batolat, chovatelům volně poletujících papoušků spíše nedoporučuji :-)

lenka-hruba-zahrada-na-niti (2)

Lenka Hrubá

Tento článek jsem pro vás napsala já, zakladatelka Zahrady na niti, vášnivá objevovatelka rostlinných zajímavostí a nenasytná cestovatelka za cizími krajinami a rostlinnou inspirací.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz