Jsme tu pro vás i o prázdninách od 10-18 hodin na adrese Školská 7, Praha 1!

Tillandsia fuchsii

150 Kč
Na objednávku
Položka byla vyprodána…
  • sukulentnější tillandsie
  • nenáročná na péči a pěstování
  • zalévá se rosením
  • ideální doplněk aerárií
  • může ležet kdekoliv volně
  • nesmí stát ve vodě
  • kvete růžovo-fialově

Detailní informace

Originální dárky
Originální dárky
pro milovníky rostlin
Top kvalita
Top kvalita
a naše ruční výroba
Poradíme vám
Poradíme vám
s pěstováním rostlin
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 1500 Kč

Detailní popis produktu

Tillandsie, česky zvané kykatky, jsou broméliovité rostliny pocházející ze střední a jižní Ameriky. Žijí epifyticky, což znamená, že žijí na jiných rostlinách. K růstu nepotřebují zeminu, kořeny mají tillandsie pouze k přichycení na kůru stromů či jiný podklad. Vlhkost i minerály přijímají kykatky přes listy. Více zajímavostí o tillandsiích se dočtete v článku Co jsou tillandsie. Přečtěte si všechny odpovědi na nejčastější dotazy o tillandsiích. 

Tillandsia fuchsii patří mezi sukulentnější tillandsie. Na listech má stříbřité trichomy, šupinky, které jí chrání před sluncem. Zvládá proto více slunce, sušší vzduch a větší výkyvy teplot. Naopak nesnese stát ve vodě, nepohyblivý dusný vzduch a dlouhodobé zamokření. Dobře se jí daří jak v aeráriích, tak volně v interieru nebo vložené do himmeli či různých dekorací. Nesnese naopak být zavřená v teráriích, kde je stálá vysoká vzdušná vlhkost. 

Tillandsie krásně vynikají v závěstných aeráriích nejrůznějších tvarů. Tillandsie fuchsii se vejdou hlavně do větších aerárií kapka, koule nebo srdce. Nejen, že se jim tam skvěle daří, ale krásně a minimalisticky aerária doplňují. Tillandsie se vyjímají i v různých závěsných a stojacích dekoracích jako jsou geometrické himmeli, tillandsie v ulitě nebo porcelánový stojánek s tillandsií nebo stojánek na tillandsii z oblázku.

Každá rostlina je trochu jiná ať už velikostí, tvarem či počtem listů. Každá várka tillandsií je trochu jiná, rostlinný materiál je značně variabilní a foto je pouze ilustrační.

Rozměry tillandsie cca 5 x 10 cm.

 

Tillandsia fuchsii je broméliovitá rostlina žijící epifyticky v korunách stromů tropické a subtropické Ameriky. Epifyty jsou rostliny, které k růstu nepotřebují zeminu. Kořeny mají pouze k tomu, aby se jimi přichytily na vhodném místě, např. na větvích stromů nebo skále, kde je dostatek světla. Vlhkost i minerály přijímají hlavně přes listy.

Tillandsie milují světlo, ale přímé sluneční záření by je mohlo popálit. Tillandsia fuchsii má na svém povrchu bělavé trichomy, takové bílé šupinky, které jí chrání přávě před ostrými paprsky slunce. Když je rostlina suchá, může se zdát skoro až bílá. Jakmile jí ale porosíte, trichomy se namočí a tillandsie se krásně zazelená. 

Tillandsie velmi rádi používáme do závěstných aerárií nejrůznějších tvarů. Nejen, že se jim tam skvěle daří, ale krásně a minimalisticky aerária doplňují. Tillandsia fuchsii se nejlépe hodí do menší aerárií koule, srdce či kapka. Máme také nejrůznější závěsy ve kterých se tillandsie vyjímají, mosazné geometrické himmeli nebo mosazný pendant na tillandsie se svým jednouchým vzhledem hodí do každého interieru. Na stůl si můžete umístit porcelánový stojánek s tillandsií nebo si vyrobit svůj vlastní stojánek na tillandsii z oblázku.

Každá rostlina je trochu jiná ať už velikostí, tvarem či počtem listů. Každá várka tillandsií je trochu jiná, rostlinný materiál je značně variabilní a foto je pouze ilustrační.

Rozměry tillandsie cca 5 - 9 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz